Пам’ятаєте: «На столі лежать зошити малі…». Так от від того, з чого зроблені ці самі «зошити», залежить не тільки бажання в них писати, а й перш за все здоров’я дитини. І, аби Ваш школярик з задоволенням брав до рук зошити, та й ще зберіг зір, батькам треба добре знати, як правильно їх обирати.
Зараз в Україні виробляють багато канцелярського приладдя. І, звичайно зошити – чи не найнеобхідніші з них. Тому обирати треба лише ті, які виготовленні з додержанням вимог ДСТУ. Достатньо знайти надійне виробництво, як наприклад Видавництво "Поділля", ось їхні зошити http://podillya.com.ua/зошити/ ,
аби дізнатися на яких учнівських зошитах зупинити свій вибір.
Адже тут Вам розкажуть не тільки про історію виникнення найголовнішого предмета шкільного портфеля, а й дадуть поради, як зберегти зорове здоров’я його власника.
Перш за все треба звернути увагу, з якого паперу складається блок зошиту. Палітурка зошита може бути дуже привабливою, а всередині - сірі, тонкі або глянцеві листки. Корисний для зору папір має бути матово-білим, з фіолетовою, темно-синьою або сірою ліновкою.
Особливо треба звернути увагу на зошити для молодших школярів. Коса лінія на лицьовій та зворотній стороні аркуша має співпадати. Це свідчить про якісний друк.
Виробництво зошитів передбачає використання оцинкованих, аби вони не іржавіли, скріпок. Також треба звернути увагу на те, що би кути на зошитах були закруглені, та й сама обгортка твердішою за решту листків.
Батькам треба знати, що ГОСТ передбачає на обкладинках друкувати лише корисну в навчанні інформацію. Зошити можуть бути яскраві, але не кричущі. Також, купуючи зошити оптом, зверніть увагу, чи завжди треба вибирати зошити з великою кількістю аркушів. Адже найчастіше вони не списуються навіть на третину, а шкільний ранець, і без того досить не легкий, набирає ще більшу вагу.
Крім того, обираючи зошит, подивіться, чи є в нім поля. Адже чи варто витрачати час на їх креслення, коли можна придбати товар з вже надрукованою червоною вертикальною лінійкою.
Взагалі зошити сьогодні виробляють не тільки для школярів, та студентів, а й офісні. Та головні вимоги для всіх паперових товарів однакові. Тому якщо Ви бажаєте мати справді якісні культтовари з паперу, завжди шукайте на зворотній стороні обкладинки чотириобов’язкові літери - «ДСТУ» або «ГОСТ».